РЕСТОРАНЫ В ЛАТВИИ

ГОСТИНИЦЫ В ЛАТВИИ

Vienotā "Hotelstars Union" viesnīcu klasifikācija, kura šobrīd ir spēkā jau 13 Eiropas valstīs, balstās uz 270 atsevišķiem kritērijiem. Šie kritēriji sastāv no minimālajiem obligātajiem kritērijiem katrai kategorijai un izvēles kritēriju kombinācijām nepieciešamā punktu skaita iegūšanai. Tādējādi, katrai viesnīcai, izpildot noteiktu skaitu papildu kritēriju, iespējams iegūt kategoriju "Superior". Kritēriju katalogs liek uzsvaru uz kvalitātes vadību, klientu labsajūtu un komfortu. Klasifikācijas kritērijos ir pieļaujams kā rekomendācijas ietvert atsevišķas reģionālas atšķirības, kā arī dažas atkāpes pakāpeniska pārejas perioda laikā, kurš noteikts, uzsākot Latvijas viesnīcu klasifikāciju saskaņā ar "Hotelstars Union" sistēmas prasībām. Hotelstars Union kritēriji apkopoti sekojošās sadaļās:

1) ēka / istabas;
2) mēbeles / aprīkojums;
3) serviss;
4) atpūta;
5) kvalitātes vadība, piedāvājuma izkārtojums;
6) konferenču iespējas;
7) kopējais punktu skaits.

Tā kā "Hotelstars Union" paredz novērtēšanu pēc punktiem, šī sistēma ir kopumā ļauj objektīvāk noteikt reālo zvaigžņu kategoriju un tajā ir iespējams iegūt starpkategoriju Superior. Kategorijas ietvaros vērtējums "Superior" attiecas uz izcilām viesnīcām ar izteikti vairāk punktiem, kā to prasa attiecīgā kategorija. Minētās viesnīcas sasniegušas nākamajai augstākai kategorijai nepieciešamo punktu skaitu, taču atbilst attiecīgās kategorijas minimālajām prasībām.
Apzīmējums "garni" attiecināms uz viesnīcām, kuras piedāvā vienīgi izmitināšanu, ieskaitot brokastis un iespējams nelielus aukstos ēdienus viesnīcas viesiem; tām nav publiska restorāna, banketu iespēju un apkalpošanas numuros.

Hotelstars Union sistēmas zīmi lieto:
- rezervēšanas sistēmās;
- viesnīcu bukletos un reklāmas brošūrās;
- izmitināšanas izziņu un adrešu grāmatās;
- ceļvežos;
- stacionārajās reklāmās.

Hotelstars Union klasifikācija neattiecas uz vasarnīcām, brīvdienu mājām, dzīvokļu kompleksiem, hosteļiem un kempingiem.

Hotelstars Union kritēriji

Latvianlv-LVRussianEnglish (UK)

GMO

LVRA Interreg baner